Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə “Qayğıya ehtiyacı olan şəxslərə sosial dəstək” İctimai Birliyi tərəfindən icra edilmiş “Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlər çərçivəsində “31 dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü münasibəti ilə 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən eidlmiş şəxslər üçün bayram şənliklərinin təşkili” adlı müsabiqə çərçivəsində Quva rayonunda keçirilən bayram şənliyi.
Tədbir “Qayğıya Ehtiyacı Olan Şəxslərə Sosial Dəstək” və Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai birliklər tərəfindən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlər çərçivəsində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü münasibətilə 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş uşaqlar üçün bayram tədbirlərinin təşkili müsabiqəsi çərçivəsində təşkil olunub.
Tədbirdə Gözdən əlillər Cəmiyyətinin sədri Səmyar Abdullayev çıxış edərək ölkəmizdə həssas kateqoriyadan olanlara göstərilən qayğıdan, onların cəmiyyətə inteqrasiya olunması üçün görülən işlərdən və bu sahədə həyata keçirilən tədbirlərdən danışıb.
Yeni il şənliyində Qayğıya Ehtiyacı olan Şəxslərə Sosial Dəstək İctimai Birliyinin sədri Reyhan Cəfərova, Sosial Xidmətlər Agentliyinin Quba-Qusar regional filialının aparıcı mütəxəssisi Faiq Mirzəliyev, Quba Rayon İcra Hakimiyyəti yetkinlik yaşına çatmayan uşaqlarla iş üzrə aparıcı mütəxəssis məsləhətçi-psixoloq Cahid Mustafayev və Qusar Rayon İcra Hakimiyyəti hüquq şöbəsinin müdiri Telman Kazımov çıxış edərək bayram şənliyinin iştirakçılarına qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbriklərini çatdırıblar.
Tədbirdə Quba, Qusar, Xaçmaz və Şabran rayonlarından olan yüzdən çox uşaq və onları müşayiət edən valideynləri iştirak ediblər.
Bayram şənliyində gözdən əlil uşaqlar üçün aktyorların iştirakı ilə şou proqramlar, həmçinin maraqlı musiqi nömrələri, viktorina və fləşmoblar təqdim olunub, yemək və şirniyyat süfrəsi açılıb, hədiyyələr verilib.

Within the framework of a series of events dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, carried out by the Public Union "Social support for people in need of care" with the financial support of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, "December 31 - World Azerbaijani Solidarity Day 18 A holiday party held in Guva district within the framework of the competition "Organization of holiday parties for persons with certain disabilities up to the age of 12".
The event was organized by Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population by "Social Support to Persons in Need of Care" and Society of the Visually Impaired public associations within the series of events dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev on the occasion of the Day of Solidarity of Azerbaijanis of the World under the age of 18. was organized within the framework of the competition for the organization of holiday events for children.
At the event, Samyar Abdullayev, Chairman of the Visually Impaired Society, spoke about the care provided to vulnerable people in our country, the work done to integrate them into society, and the measures implemented in this field.
Reyhan Jafarova, the chairman of the Public Union of Social Support to Persons in Need of Care, Faig Mirzaliyev, the leading specialist of the Guba-Gusar regional branch of the Social Services Agency, Jahid Mustafayev, the leading specialist in work with minors of the Guba District Executive Authority, consultant-psychologist, and the Gusar District Executive Authority were present at the New Year celebration. head of the legal department, Telman Kazimov, made a speech and conveyed his congratulations to the participants of the holiday celebration on the occasion of the upcoming Day of Solidarity of Azerbaijanis of the World and the New Year.
More than a hundred children from Guba, Gusar, Khachmaz and Shabran regions and their accompanying parents took part in the event.
Show programs for visually impaired children with the participation of actors, as well as interesting musical numbers, quizzes and flash mobs were presented at the holiday party, a table of food and sweets was opened, and gifts were given.